Szkoła Trenerów STER

realizowana jest przez firmę szkoleniową Perspektywy s.c

Założycielem STERu i autorem programu jest Tomasz Wojciechowski

Nasz sposób pracy

Sprawą, do której przykładamy szczególną uwagę, jest rola uczestników programu STER w procesie uczenia. STERowcy są nie tylko odbiorcami treści przekazywanych przez trenerów, ale osobami aktywnie pracującymi nad swoim rozwojem. By wykształcić się na kompetentnego trenera każdy uczestnik musi pracować nad innymi obszarami swojego rozwoju. Dzięki dużej liczbie dyskusji, symulacji, technik dramowych, pracy w grupach etc. uczestnicy niejako „naprowadzają” trenerów na obszary dla siebie najistotniejsze. Dlatego Szkoła Trenerów STER jest tak efektywna – uczestnicy programu uczą się najistotniejszych dla siebie elementów, bo jest to dla nich ciekawe i pomaga nie tylko w pracy, ale i w życiu. A stosowane techniki powodują, że szkolenie jest dynamiczne i ciekawe. Wnioski wyciągnięte ze STERu mają przez to duży wymiar stosowalności w praktyce.

Kadrę szkoleniową STERu stanowią psychologowie, co gwarantuje, że prezentowana wiedza jest oparta o rzetelne naukowe podstawy. Nasze długoletnie doświadczenie w środowiskach: biznesowym, edukacyjnym i społecznym sprawia to, że dobrze rozumiemy potrzeby uczestników naszego programu.

Nasi trenerzy których spotkasz na warsztatach

Trener

Psycholog, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (rekomendacja II stopnia). Autor programu i trener w Szkole Trenerów STER. Rozwojem szkoleniowców zajmuje się od 2000 roku. Prowadzi superwizje indywidualne i zespołowe pracy trenerów. Szkoli również trenerów wewnętrznych. Na sali szkoleniowej spędził ponad 20 000 godzin. Specjalizuje się we wprowadzaniu zmian w organizacjach i zespołach zwiększających bezpieczeństwo, synergię i współpracę. Pracował m.in. z TESCO Polska, Santander Consumer Bank, Veracomp, Delphi, Macro Cash and Carry, Fix IT, Zachęta. Ekspert w zakresie przeciwdziałania przemocy w firmach, instytucjach i organizacjach. Fundator i ekspert Falochronu - Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa i Współpracy w Szkole. W swojej pracy trenerskiej wykorzystuje systemowe i psychodynamiczne podejście do zjawisk grupowych.

Anna Wojciechowska

Trener

Rekomendowany trener, ukończyła Szkołę Trenerów BAZA, absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Szkolenia prowadzi od 2005 roku. Nna swoim koncie ma ponad 1500 godzin przeprowadzonych szkoleń. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu współpracy w zespole, profesjonalnej obsługi klienta i przeciwdziałania mobbingowi. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała również jako kierownik działu, koordynator merytoryczny projektu realizowanego ze środków EFS, psycholog. Współpracowała z takimi firmami jak TP SA, Veracomp SA. Ericpol, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Pracuje również dla instytucji edukacyjnych i pomocy społecznej. Jest współwłaścicielem Firmy Szkoleniowej Perspektywy s.c. W Szkole Trenerów STER współprowadzi zjazdy dotyczące konstruowania szkoleń.

Lidia Karczmarz

Trener

Psycholog, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Ukończyła Szkołę Trenerów Ster oraz Kurs Dramy Stosowanej. Przeprowadziła kilkaset godz. szkoleniowych z zakresu kompetencji interpersonalnych i treningów rozwojowych. Posiada doświadczenie w tworzeniu programów szkoleń, koordynowania projektu i budowania zespołu. Miejsca, w których zdobywała doświadczenie zawodowe: Szkoła Trenerów Ster (trener podczas 3 edycji), Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa i Współpracy w Szkole, Instytut Doskonalenia Nauczycieli, Instytucie Psychologii Stosowanej UJ. Specjalizuje się z tematów z zakresu treningu rozwojowego (ponad 300godz.), budowania kontaktu indywidualnego i udzielania wsparcia (ponad 50godz.), zarządzania grupą (ponad 50godz.), komunikacji interpersonalnej (ponad 100godz.), wprowadzanie zmian w zespole (ponad 50godz.).

Zapraszamy na naszego bloga - dzielimy się wiedzą!