Szkolenie: zawód trener - czy to dla mnie?

pomagamy podjąć decyzję

pomagamy osobom zainteresowanym udziałem w szkole trenerów w podjęciu decyzji; niekoniecznie zawsze „za”; po prostu – dostarczając wiedzy

wyjaśniamy, na czym polega ten zawód

dostarczamy wiedzy o samym zawodzie, jego zaletach i wadach oraz możliwościach rozwojowych

sprawdzamy predyspozycje

udzielamy informacji zwrotnych na temat własnych zasobów i obszarów rozwojowych w zawodzie trenera, pomagamy w sprawdzeniu własnej motywacji

Najbliższe szkolenia

Zawód trener - czy to dla mnie?

Program szkolenia

1. Przedstawienie uczestników i trenera, dyskusja o oczekiwaniach, kontrakt grupowy - część wstępna.
  2. Co wiemy o trenerach: prawdy i mity o zawodzie – ćwiczenie grupowe.
  3. Na czym polega praca trenera? - prezentacja technik szkoleniowych z elementami symulacji prowadzenia grupy: rundka komunikacyjna, drama, test, ćwiczenie grupowe, symulacja, omówienie.
  4. Teoretyczne podejścia w różnych szkołach trenerskich - mini wykład.
  5. Specyfika szkoły trenerów STER i systemowego konstruowania szkoleń.
  6. Co już mam, czego mi trzeba, co jest za, a co przeciw - praca własna uczestników nad określeniem swoich zasobów, obszarów rozwojowych i motywacji do rozwoju kompetencji trenerskich.
  7. Burza pytań: co jeszcze chcielibyście wiedzieć o zawodzie trenera? – ćwiczenie grupowe.
  8. Podsumowanie szkolenia.

Udzielamy

5% rabatu na Szkołę Trenerów STER

dla absolwentów szkolenia „Zawód trener – czy to dla mnie”